szlifowanie marmuru

szlifowanie marmuru przykład

Marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim i łatwo poddającym się obróbce.

Podłogi marmurowe w codziennej eksploatacji narażone są na uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez piasek i sól wnoszone z zewnątrz. Do uszkodzenia marmuru dochodzi również przez złe środki chemiczne, używane do czyszczenia. To wpływa na degradację posadzki, utrudnienia w utrzymaniu czystości oraz obniżenie estetyki wnętrza.

Proces renowacji poprzez szlifowanie marmuru ma na celu przywrócenie pierwotnych walorów estetycznych

Kompletny proces renowacji polegający na wielokrotnym szlifowaniu marmuru oraz polerowaniu powierzchni marmurowych jest złożony i ma na celu:
wielokrotny szlif marmuru

Metoda ta opiera się na mechanicznej obróbce kamienia odpowiednio dobranymi narzędziami, przy użyciu specjalistycznych maszyn. Przystępując do oceny podłogi marmurowej należy określić:

W zależności od oceny, technologia renowacji wygląda następująco:
przed szlifowaniem marmuru

przed

po


Szlifowanie lastryko

Technologia szlifowania lastryko oraz narzędzia są takie same lub bardzo podobne jak dla technologii szlifowania marmuru.

Różne mogą być środki chemiczne do osiągnięcia końcowego efektu.

W przypadku lastryko, inaczej niż w przypadku marmuru, istnieje możliwość nadania mu koloru. Na lastryko świetnie można malować logo, pasy, dowolne grafiki w kilkunastu kolorach. Barwienie lastryko odbywa się w trakcie procesu jego szlifowania.